مجازی سازی سرور

امروزه تمامی شرکت های برتر دنیا در نظر دارند که از پردازش ابری در سرویس های خود استفاده کنند و از ویژگی های آن حداکثر  استفاده را ببرند. پردازش ابری بدین معناست که تمامی سرویس هایی که شما از سازمان خود دریافت می کنید همانند ابر در بالای سر شما حرکت می کنند و هر وقت که به آنها نیاز داشته باشید در دسترس شما قرار می گیرند.

مجازی سازی نیز نوعی پردازش ابری به شمار می آید که شما می توانید سرویس های از قبیل نرم افزارهای سازمان و یا دسکتاپ های سازمان و حتی سرورهایی که قرار است شما آنها را مدیریت کنید در هر لحظه از زمان و در هر نقطه ای از جهان در دسترس شما قرار گیرند و شما بتوانید حتی با موبایل خود و یا تبلت خود با استفاده از اینترنت به آنها متصل شوید و از مزایای آنها استفاده کنید. شرکت یگانه ارتباطات پیشرو تمام تلاش خود را بکار بسته تا برای شرکت هایی که خواستار این تکنولوژی هستند بهترین خدمات رسانی را انجام دهد.

یکی از راهکارهای اساسی برای مدیریت صحیح منابع سازمان و حجم زیاد اطلاعات، مجازی سازی است که می توانید از حداقل منابع خود حداکثر استفاده را ببرید، یعنی شما می توانید به جای استفاده از چند سرور فیزیکی از یک سرور فیزیکی، چندین سرور مجازی را راه اندازی نمائید و از امکانات فراوان آن بهره مند شوید. نکته جالب این که برخی از امکاناتی را که می توان در زیر ساخت مجازی پیاده سازی کرد در زیرساخت های فیزیکی نمی توان پیاده سازی کرد.

ماشین مجازی یا (VM(Virtual Machine به سیستمی اطلاق می گردد که اجرای سیستم مجازی را بر عهده گرفته است. هر ماشین مجازی می تواند شامل سیستم عامل، سخت افزار و نرم افزار اختصاصی خود باشد. ماشین های مجازی، مستقل از سکوی سخت افزاری یا سیستم عامل اولیه به فعالیت خود ادامه می دهند. زیرا دراغلب سیستم های مجازی ساز، یک لایه جدا کننده به نام فوق ناظر Hypervisor میان سیستم عامل میهمان (مجازی) و سخت افزار یا منابع فیزیکی موجود حائل می گردد. کار Hypervisor ایجاد یک دید مستقل مجازی از سخت افزار یا منابع است. Hypervisor باعث می شود ماشین های مجازی از دید یکدیگر پنهان بمانند و هر ماشین مجازی تصور کتد تمام سخت افزار یا منابع لازم را در اختیار گرفته است.

مزایای استفاده از مجازی سازی:

·         استفاده بهینه از حداکثر منابع سخت افزاری سرورها

·         صرفه جویی در هزینه ها با افزایش بهره وری سیستم ، کاهش سخت افزارهای مورد نیاز، کاهش مصرف برق و سیستم های خنک کننده و منابع انسانی

·         امکان مدیریت متمرکز و مانیتور کردن تمامی سرورها (به این صورت که از وضعیت لحظه ای سرور و سایت و شبکه مخابراتی مطلع شوید و گزارش لحظه ای خطاها و عیوب و مشکلات شبکه یا سرور خودتان را ملاحظه کنید و گزارش کامل و دقیقی به صورت جامع در اختیار داشته باشید.)

·         امکان جابه جایی منابع بدون تاثیر منفی بر عملکرد کاربران

·         پایداری و تحمل خطا بالا

·         امکان داشتن سرویس ها با ساختار های متفاوت مانند Linux ومایکروسافت و Netware بر روی سخت افزار

مجازی سازی انواع مختلفی دارد از جمله مجازی سازی دسکتاپ و نرم افزار و سرور که می توانید با مراجعه به صفحات زیر اطلاعات لازم را کسب کنید

مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی نرم افزار

مجازی سازی سرور

 

آیا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز از طریق ایمیل و یا در ساعات اداری شرکت از طریق تلفن با همکاران ما تماس گرفته و مسائل و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس، از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید.

آیا نیاز به تست و دمو دارید؟

از آنجائیکه سعی شرکت براین است تا حداکثر اطمینان مشتریان را قبل از خرید برآورده نماید در صورتیکه نیاز به تست و بازدید از نرم افزارها و یا راهکارهای مطرح شده دارید با ما تماس گرفته و نسبت به دریافت دمو حضوری و یا آنلاین اقدام نمائید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس، از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید..