مجازی سازی دسکتاپ
مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی دسکتاپ به شما کمک می کند تا مدیریت بهتری برای کاربران انتهایی داشته باشید و به آنها اجازه دهید از هر نقطه ای از جهان به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند

مجازی سازی دسکتاپ

 مجازی سازی دسکتاپ از یک سری تکنولوژی های استفاده می کند تا دسکتاپ و برنامه ها را به صورت بهینه و در قالب ماشین مجازی به کاربران نهایی تحویل دهد. در این نوع مجازی سازی، دسکتاپ و برنامه ها از سخت افزار های موجود (منظور سیستم های نهایی کاربران) جدا شده و به صورت بهینه بر روی مراکز داده قرار می گیرند. در مراکز داده این امکان وجود دارد تا همه ی دسکتاپ ها را به صورت امن و مرکزی مدیریت کرد، در این نوع مجازی سازی به جای نگهداری، یک سری سیستم عامل ایستا بروی سیستم کاربران نهایی می توان یک سری سیستم عامل پویا موجود در مراکز داده را در قالب ماشین مجازی به کاربران تحویل داد که باعث افزایش کارایی، امنیت و قابل حمل بودن می شود.

تکنولوژی مجازی سازی دسکتاپ، با استفاده ازمدل پردازشی مبتنی بر سرور، دسکتاپ کاربر را از محل فیزیکی سخت افزار مستقل می کند.

 

در این مدل, دسکتاپ کاربر بجای اینکه روی حافظه محلی رایانه شخصی کاربر ذخیره شود، روی سرور ذخیره می شود. بنابراین زمانی که کاربر در حال کار است، تمامی برنامه ها، پردازش ها و داده ها روی سرور در حال اجرا و نگهداری هستند.

  مزایا و قابلیت های مجازی سازی دسکتاپ:

·         عدم نیاز به ارتقاء تک تک رایانه ها

·         مدیریت آسانتر،کاراتر و مرکزی میزکار کاربران

·         نصب و بروز رسانی متمرکز نرم افزار های سازمانی

·         دفع خطر ویروس ها و دیگر بد افزارها

·         افزایش آسان و سریع تعداد میزکار

·         دسترسی همیشگی میزکار کاربران مستقل از هر مکان در هر زمان

·         امنیت بالای اطلاعات سازمانی

·         استفاده بهینه از منابع

·         تهیه آسان و سریع نسخه پشتیبان از اطلاعات سازمانی

در حالیکه جداسازی فیزیکی شبکه اینترنت از شبکه داخلی به عنوان تنها راه ممکن در سازمانها مطرح می شود، شرکت یگانه ارتباطات پیشرو اقدام به ارائه راهکار خود در زمینه جداسازی شبکه اینترنت از شبکه داخلی به گونه ای کاملا متفاوت نموده است. کارشناسان زبده این شرکت با استفاده از ترکیب راه حل های شرکتهای Cisco ،Microsoft و VMware اقدام به پیاده سازی این راهکار نموده اند بر اساس مدل رایانش ابری، منطبق بر قواعد دفاع غیر عامل کرده اند. پیاده سازی این پروژه در عین حالی که کمترین زمان را به خود اختصاص می دهد از نظر هزینه نیز پایین ترین هزینه را در برخواهد داشت. در مقاله حاضر به صورت مختصر با این راهکار آشنا خواهید شد.

یکی از اصولی ترین مبانی امنیت اطلاعات محافظت از محیط سرویس دهی در فضای سایبر می باشد. از همین رو یکی از مهم ترین دغدغه های سازمان ها، شرکتها و مراکز دولتی در حال حاضر جداسازی اینترنت از شبکه LAN سازمانی می باشد. مسلما به واسطه این جداسازی به میزان قابل توجهی، از تهدیدات امنیتی کاسته شده و از وقوع مشکلات بسیاری جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

راه حل های ارائه شده جهت جداسازی شبکه اینترنت از شبکه داخلی:

  • یکی از راه حل های انتخابی سازمانها، راه اندازی یک شبکه Passive مجزا می باشد که به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. در این حالت سازمانها اقدام به برپاسازی یک شبکه LAN مجزا می کنند که در این حالت سازمان می بایست هزینه ای برابر با آنچه پیش از این پرداخته است را پرداخت کند. و همچنین باید بودجه ای مضاعف برای تهیه سیستم های مورد نیاز جهت برقراری ارتباط با اینترنت در نظر بگیرد. و در کنار تمام این هزینه ها باید مبلغ هنگفتی را برای نگهداری و پشتیبانی شبکه و سخت افزار جدید در نظر بگیرد.
  • بعضی از سازمانها با برپاسازی شبکه بی سیم هزینه های اولیه خود را کاهش می دهند، با این حال دغدغه نگهداری از سیستم و هزینه های جاری برای کامپیوتر ها بر جا می ماند. مسلما این تعداد کامپیوتر اضافه شده به مجموعه، هزینه های نگهداری و به روزرسانی خود را دارد، که این راه حل را همچون حالت اول پرهزینه می سازد.
  • راه حل دیگری که در شرکت ها و سازمانها پیاده سازی می شود استفاده از یک سخت افزار ابداعی می باشد که بر روی سخت افزار کامپیوتر شما سوار می شود. در این راه حل ما همچنان به برپاسازی یک شبکه Passive جدید نیازمندیم که این نیاز با استفاده از تجهیزات بی سیم مرتفع می گردد. در راه حل سوم هیچ کامیپوتری به مدار اضافه نمی گردد و به جای آن از یک قطعه سخت افزار ابداعی استفاده می شود که بر روی کامپیوتر شما نصب می شود. وظیفه این قطعه سوئیچ کردن بوت سیستم از روی هارد اول به هارد دوم است. در این روش با اینکه هزینه ی تهیه یک سخت افزار جدید کاهش پیدا کرده است، با این حال کاربر به صورت آنلاین به هر دو محیط خود دسترسی ندارد و جهت استفاده از هر یک از این دو نیاز به خروج از محیط قبلی دارد، که این مسئله عملا استفاده از اینترنت را با مشکل مواجه می کند.

 

راه حل شرکت یگانه ارتباطات پیشرو جهت جداسازی شبکه اینترنت از شبکه داخلی مبتنی بر مدل رایانش ابری:

اما پیشنهاد این شرکت مبتنی بر رایانش ابری(Cloud Computing) و استفاده از ابر خصوصی(private cloud) و ابر عمومی (public cloud) می باشد. به واسطه ی این فناوری شبکه اینترنت از شبکه سازمان به طور مطلق جدا گشته و امکان اجرای کلیه نرم افزارهای سازمانی را در محیطی امن فراهم می آورد. همچنین با استفاده از این فناوری هزینه های بسیار کمتری به سازمان تحمیل می شود. و البته امکان استفاده از اینترنت و شبکه همچنان میسر می گردد. در این راه حل هزینه ی برپاسازی یک شبکهPassive مجزی به طور کامل منتفی شده و هیچ نیازی به تهیه سخت افزار جدید، اختراع ابزار جدید و تهیه هارد دوم و… نیست. مزایای استفاده از این تکنولوژی را می توان به این شکل برشمرد:

  1. انتقال فایل ها و منابع اطلاعاتی محرمانه و سازمانی از روی ایستگاه های موجود و پراکنده سازمان به درون ابر خصوصی امن و امکان دسترسی به منابع مذکور بر اساس سیاست های سازمانی و بر روی بستر امن و رمز گذاری شده SSL.
  2. جلوگیری از دسترسی ایستگاه های موجود و پراکنده سازمان به نرم افزار های سازمانی از قبیل اتوماسیون ها و نرم افزار های مالی و . . . و اعطا دسترسی مذکور به ایستگاه های موجود در ابر خصوصی بر مبنای سیاست های سازمان که نهایتا بدون تحمیل هزینه های Passive مانند ایجاد شبکه کابلی مجزا منجر به جدا سازی بستر LAN از Internet میگردد و این امر تاثیر چشمگیری در رشد امنیت سازمان خواهد داشت.
  3. ساده سازی پیاده سازی تکنولوژی End to End Encryption در شبکه که سبب خواهد شد کلیه منابع سازمانی به صورت رمز گذاری شده ذخیره گردند. با پیاده سازی این تکنولوژی، در صورت بروز حملات درون سازمانی (جاسوسی) اطلاعات در خارج از محدوده سازمان بلا استفاده و ناکارامد خواهند شد.
  4. مهیا نمودن امکان مهاجرت به سیستم عامل های جدید و پیشرفته بدون تحمیل هزینه های سخت افزاری، به عنوان مثال امکان استفاده از سیستم عامل Windows 7 بر روی سیستم های قدیمی که در حالت عادی امکان اجرای سیستم عامل های جدید را ندارند.
  5. امکان دسترسی کاربران تعریف شده و تائید شده به ابر خصوصی از طریق اینترنت با محوریت بستر امن رمز گذاری شده SSL ( تحقق دورکاری سازمانی بر روی بستر قابل اعتماد ).
  6. امکان اجرای سیستم های Application Based بر روی بستر WAN با محوریت بستر امن رمز گذاری شده SSL.

مطالب مرتبط با مجازی سازی

مجازی سازی

مجازی سازی سرور

مجازی سازی نرم افزار

دریافت کاتالوگ

 

آیا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز از طریق ایمیل و یا در ساعات اداری شرکت از طریق تلفن با همکاران ما تماس گرفته و مسائل و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید.

آیا نیاز به تست و دمو دارید؟

از آنجائیکه سعی شرکت براین است تا حداکثر اطمینان مشتریان را قبل از خرید برآورده نماید در صورتیکه نیاز به تست و بازدید از نرم افزارها و یا راهکارهای مطرح شده دارید با ما تماس گرفته و نسبت به دریافت دمو حضوری و یا آنلاین اقدام نمائید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید..