مجازی سازی سرور
مجازی سازی سرور

مجازی سازی به شما کمک می کند تا در هزینه های خود تا 50 درصد صرف جویی داشته باشید

تعریف ما از کاربرد مجازي‌ سازي سرور در حیطه سیستم عامل عبارت است از راهکاری که اجازه میدهد چندین سیستم عامل میهمان بطور همزمان بر روی یک میزبان سخت افزاری به اجرا در آیند. اشتراک منابع سخت افزاری موجود بر روی یک رایانه بین خادمان نرم افزاری یکی از، فناوریهای مورد توجه کارشناسان در چند سال اخیر بوده و سرمایه گذاری های اقتصادی و تحقیقاتی زیادی از سوی شرکت های بزرگ روی آن صورت گرفته است.

آمارها نشان میدهد:

–  حدود یک چهارم بودجه IT سازمانها، صرف مراکز داده میشود.

– مقدار قابل توجهی از انرژی در مراکز داده ، صرف سیستمهای غیر ITمیشود.

        – میلیونها دلار هزینه برای خرید سرورها و تجهیزات سخت افزاری شده است که عملا بلااستفاده هستند.

آنچه در فناوری مجازی سازی سرور مورد انتظار است عبارتند از :

1-       صرفه جویی در هزینه های مستقیم و غیر مستقیم.

2-       استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سازمان و بالابردن بهره وری.

3-       تجمیع سرویسهای سازمان در یک یا چند سرور، که باعث ایجاد مدیریت متمرکز و امنیت بالا میشود.

4-       تسریع در پیاده سازی سرویسهای مختلف و ایجاد سریع سرویسهای جدید در جهت افزایش کسب و کار سازمان.

5-       پشتیبانی از سیستمها و سرویسهای قدیمی موجود در سازمان.

6-       یکپارچه سازی منابع سخت افزاری سازمان.

7-       ایجاد محیطهای تست و گسترش سیستمها بدون ایجاد وقفه و بدون داشتن ریسک.

8-       پایین آمدن هزینه های نگهداری ،POWERING  ،COOLING و نیروی انسانی.

9-       ارائه ماشینهای مجازی به جای ماشینهای فیزیکی و اجرای سیستم عاملهای مختلف روی یک هاست فیزیکی.

10-   دسترس پذیری بالا (HIGH AVAILABILITY)

11-   بالا بودن ضریب امنیتی ماشینهای مجازی.

از جمله این شرکت ها یی که در این زمینه فعالیت می کنند می توان به :

VMWARE , CITRIX, MICROSOFT,REDHAT

در این میان:

شرکت VMWARE با ارائه راه حلهای جامع و محصولات متنوع،  در این وادی پیشتاز است.بسیاری از شرکتها و موسسات بزرگ دنیا  نظیر شرکتهای نفتی، بانکها و بیمه ها ،از محصولات VMWARE استفاده میکنند و شرکتهای بزرگ IT  همچون IBM ,DELL ,CISCO ,EMC ,HP از محصولات   VMWARE پشتیبانی میکنند.

امکاناتی که مجازی سازی سرور در اختیار شما قرار می دهد:

 1. vMotion : امکان مهاجرت و جابجایی ماشین های مجازی بصورت زنده و بدون وقفه از یک سرور فیزیکی به سرور دیگر
 2. High Availability: در صورتیکه یک سرور فیزیکی دچار مشکل شود، ماشین های مجازی موجود بروی آن بروی سرور عملیاتی دیگر شروع به کار می کنند
 3. Distributed Resource Scheduler: با استفاده از این امکان ماشین های مجازی بصورت متناسب بروی سرورهای سخت افزاری توزیع می شوند.
 4. Fault Tolerance: این قابلیت امکان تهیه کپی دوم ازاز نسخه اصلی ماشین های مجازی را فراهم می آورد. لذا در صورتیکه ماشین های مجازی اصلی دچار مشکل شوند، ماشین مجازی دوم بدون وقفه سرویس های ماشین اصلی را ادامه می دهد.
 5. Distributed Power Management: در صورتیکه ماشین های مجازی موجود بروی یک سرور از کمترین منابع سخت افزاری استفاده کنند بصورت خودکار این ماشین های مجازی بین سایر سرورهای فیزیکی توزیع شده و سرور فیزیکی اول بصورت خودکار خاموش می شود تا در مصرف برق صرفه جویی به عمل آید.
 6. VMware Convertor: امکان تبدیل سرورهای فیزیکی به ماشین های مجازی بصورت خودکار و در کمترین زمان
 7. VMware vCenter Server: با استفاده از این امکان شما قادر خواهید بود کل دیتاسنتر خود را بصورت جامع مدیریت نمائید و در لحظه وضعیت تمامی سرورهای خود را از براساس میزان استفاده از منابع سخت افزاری سیستم مانیتور نمائید
 8. VMware Web Client: با استفاده از این امکان شما قادر خواهید بود از طریق وب و بصورت کاملا ایمن (SSL Certificate) از هر نقطه ای از جهان سرور های مجازی خود را مانیتور و بروی آنها تغییرات مورد نیاز خود را اعمال نمائید. در واقع شما به امکانات VMware vCenter Server از طریق وب دسترسی پبدا خواهید کرد
 9. VMware vShield: با استفاده از این امکان ترافیک شبکه بین ماشین های مجازی آنالیز می گردد و شما از آن به عنوان یک فایروال نرم افزاری برای برقراری امنیت در میان هاست های خود استفاده می نمائید
 10. Auto Deploy: با استفاده از امکان شما قادر خواهید بود تا هاست های خود را با سرعت بالاتری راه اندازی و آماده به کار کنید (نصب اتوماتیک و سریع ESXi بروی سرور فیزیکی)
 11. VMware Data Recovery: با استفاده از این ابزار شما می توانید از تمامی ماشین های مجازی هود بصورت زمانبندی شده و کاملا  اتوماتیک بکاپ تهیه و در مواقع لزوم آن را بازیابی نمائید
 12. vStorage Thin Provisioning: با استفاده از این امکان هم شما می توانید در مصرف منابع ذخیره سازی خود صرفه جویی نمائید. زمانیکه شما ماشین مجازی خود را ایجاد می نمائید یک هارد دیسک مجازی به ظرفیت مشخص به آن اختصاص می دهید اما با استفاده از این متد کل فضای تخصیص داده شما به ماشین مجازی بروی منبع دخیره سازی تخصیص داده نمی شود و  با افزایش اطلاعات بروی هارد دیسک مجازی این فضا تخصیص داده شده بروی منبع ذخیره سازی افزایش پیدا می کند.
 13. vSphere Distributed Switch: برای سوئیچ مجازی شما این امکان را فراهم می آورد که بروی چندین هاست (سرور فیزیکی) گسترش پیدا کند و در صورتی که یکی از هاست ها دچار مشکل شد ماشین های مجازی بروی سرور های دیگر قابلیت سرویس دهی را داشته باشند.

 

مطالب مرتبط با مجازی سازی

مجازی سازی

مجازی سازی دسکتاپ

مجازی سازی نرم افزار

دریافت کاتالوگ

 

 

آیا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز از طریق ایمیل و یا در ساعات اداری شرکت از طریق تلفن با همکاران ما تماس گرفته و مسائل و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید.

آیا نیاز به تست و دمو دارید؟

از آنجائیکه سعی شرکت براین است تا حداکثر اطمینان مشتریان را قبل از خرید برآورده نماید در صورتیکه نیاز به تست و بازدید از نرم افزارها و یا راهکارهای مطرح شده دارید با ما تماس گرفته و نسبت به دریافت دمو حضوری و یا آنلاین اقدام نمائید. برای کسب آگاهی از اطلاعات تماس از منوی تماس با ما بالای صفحه اقدام نمائید..